GeoMapGML

GeoMapGML służy do zarządzania danymi przestrzennymi zawartymi w bazach EGiB, GESUT i BDOT500. Program dedykowany jest przede wszystkim dla wykonawców geodezyjnych, ale będzie też przydatny dla odbiorców, którzy chcą wizualizować dane GML otrzymywane z ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Oprogramowanie bazuje na znanej technologii GEO-MAP i w operuje na plikach GML zgodnych z obowiązującymi schematami danych dotyczącymi rejestrów EGiB, GESUT i BDOT500. Wewnętrznie dane przechowywane są w plikach binarnych BGF łączących wszystkie bazy składowe, ale bez problemu program wydziela z nich oczekiwane pliki GML dla odpowiednich baz EGiB, GESUT i BDOT500.


Zgodność z obowiązującymi schematami powoduje, że program wczytuje dane w formacie GML  pochodzące ze dostępnych na rynku systemów, w których prowadzi się powiatowy zasób geodezyjny i kartograficzny. Dane modyfikowane i zapisane  programem są oczywiście odczytywane przez wszystkie programy obsługujące format GML w schematach z 2021 roku.

Linki

Najczęstsze pytania
 1. Na jakich systemach operacyjnych działa GeoMapGML?
  Gwarantujemy działanie na systemach operacyjnych Windows wspieranych przez Microsoft: Windows 10 i Windows 11. (szczegółowa lista wspieranych wersji). Nie oznacza to, że w innych systemach program nie działa.
 2. Skąd mogę pobrać aktualną wersję GeoMapGML?
  Strona pobierania znajduje się pod tym linkiem.
 3. Co oznacza użytek komercyjny?
  Użytek komercyjny oznacza, że oprogramowanie jest wykorzystywane do działalności zarobkowej.
 4. Czy licencja może być zapisana na kluczu USB?
  Nie, licencja jest zapisana w chmurze.
 5. Czy można przenosić licencję pomiędzy komputerami?
  Nie, licencja jest przypisana do jednego komputera.
 6. Czy program odczytuje dane opisowe EGiB?
  Nie, program wczytuje tylko dane geometryczne EGiB.
 7. Czy program odczytuje dane w formacie GML zgodne z rozp. z 2013 i 2015 roku?
  Nie, program wczytuje dane w formacie GML zgodne tylko z rozp. z 2021 roku.
 8. Czy wersja komercyjna i niekomercyjna różnią się?
  Nie ma różnicy w funkcjonalności oprogramowania.
 9. Program nie odczytał wszystkich danych z pliku GML. Co może być przyczyną?
  Należy sprawdzić czy plik jest zgodny ze aktualnymi schematami plików GML. Pomocą może być wtyczka do QGIS stworzona przez GUGiK. Jeżeli plik przechodzi walidację nadal występują problemy należy skontaktować się z pomocą techniczną.
 10. Podczas eksportu danych w formacie GML dostaję komunikat "Brak ustawionej przestrzeni nazw!". W jaki sposób ustawić przestrzeń nazw?
  Informację o tym znajdą Państwo w oddzielnym artykule "Eksport danych w GeoMapGML".
Pomoc techniczna

Pomoc techniczna jest dostępna wyłącznie dla użytkowników z wykupioną licencją komercyjną. Przed kontaktem z pomocą techniczną upewnij się, że masz najnowszą wersję oprogramowania. Kliknij tu, aby sprawdzić czy masz najnowszą wersję. Posiadaną wersję zainstalowanego oprogramowania można sprawdzić klikając w programie GeoMapGML w menu Help > Informacja.

Pytania i uwagi prosimy zgłaszać na serwis obsługi zgłoszeń dostępny pod adresem e-mail: